Milli Eğitim Müdürlüğü & İşkur
Üye Girişi Ana Sayfa İletişim
   
        
   » Eğitmenlerimiz
 


 Aydil ÇEVEN / Harita Mühendisi


1985 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra 1987- 1997 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi A.Ş.- İnşaat-Emlak Dairesi Başkanlığı’nda Gayrimenkul Uzmanı olarak hizmet verdikten sonra, aynı şirkette 5 yıl da Emlak Baş Mühendisliği yapmıştır. 2002-2005 yılları arasında Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.-İnşaat-Emlak Daire Başkanlığı’nda Başmühendis olarak hizmet vermiştir. Kamu hizmetini tamamladıktan sonra özel sektöre geçen eğitimcimiz,  Artı Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.’de Ankara ve İstanbul Bölge Müdürü olarak görev yapmış olup, 2010 yılında Rehber Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. Halen bu görevini sürdürmektedir. DEGA Emlak Kursunda, Tapu ve Kadastro mevzuatı, İmar mevzuatı ve uygulamaları, Gayrimenkul Danışmanlığı ve Değerleme (Ekspertizlik) Hizmetleri, ders konularında eğitim vermektedir.    


Ayşegül ÇEVEN / Avukat - Hukuk Danışmanı

 

1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra, Özel Hukuk Bürolarında Hukuk Danışmanlığı ve Avukatlık hizmetleri verdi.  Daha sonraki çalışma hayatında, bir kamu kuruluşu olan Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş.’de Müşavir Avukat olarak görev yapmıştır. Halen Rehber Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.

DEGA Emlak Kursunda, Gayrimenkul Hukuku, Mülkiyet, Kamulaştırma ve Tapu Mevzuatı konularında eğitim vermektedir.  

 


 Müslüm DEVECİ / Kurucu Müdür


1981 yılında İnşaat Teknik Lisesinden, 1987 yılında İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. İnşaat ve sanayi sektöründe ülkemizin çeşitli illerinde kamu taahhüt işleri yapan, sektörün öncü firmalarıyla çalışarak deneyimler kazanmıştır. 1990 yılında Anadolu Mühendislik unvanı ile kendi firmasını kurarak, özellikle; Sanayi tesisleri, Akaryakıt + LPG tesisleri tasarım ve projelendirme işlerinin yanı sıra Yap-Sat usulü inşaat ve Gayrimenkul Pazarlamayı da faaliyet alanlarına ekleyerek çalışmalarına devam etmiştir. Milli Eğitim Bakanlığı 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa uygun kurum açma iznini alarak DEGA Emlak Kursunu açmış, ülkemiz ve gayrimenkul sektörüne hizmet vermek amacıyla dürüstlük ilkeleriden taviz vermeden, konusunda uzman bilge kişilerin yetişmesine katkıda bulunmak üzere gayrimenkul eğitimleri vermektedir.


Neriman DEVECİ / İletişim Satış ve Pazarlama  Uzmanı

 
İşletme Fakültesinden mezun olduktan  sonra  Anadolu Proje İnşaat firmasında finansal yönetim ve idari alanda uzun yıllar çalışmış olup 2009 yılında Uluslararası faaliyet gösteren gayrimenkul zincirinin İstanbul/Fatih-Laleli  Franchising’ini  alarak gayrimenkul alanında hizmet vermiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı’ndan almış olduğu Emlak Danışmanlığı, Tapu İşlemleri Uygulaması eğitimlerinin yanısıra Yöneticiler için Güzel Konuşma ve Etkili İletişim eğitimleri almıştır. Uluslararası eğitmenlerden Gayrimenkul Kariyeriniz, Franchise ve Recruting, Konut Projeleri Satış Uzmanlığı, Gayrimenkul Satış Yönetimi, Maksimum Sonuçlar için Stratejiler, Succeed, Satış Kapama, Alıcı Pazarı, CRS (Gayrimenkulde İleri Uygulamalar) olmak üzere çeşitli eğitimler almış ve 2009 yılından bunu yana eğitim alanında hizmet vermektedir.
 

 Orhan YILMAZ / Emekli Tapu Kadastro Müdürü

Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nden 1975 yılında mezun olmuş, sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi, Harita Kadastro bölümünde 1976-1980 yılları arasında 3 yıl Mühendislik Lisansı eğitimi alıp, iş hayatına başlamıştır. Çatalca Tapulama Müdürlüğü’nde Tapulama Teknisyeni, İETT Harita Kadastro Plan Müdürlüğünde Teknik Ressamlık, Malkara Tapulama Müdürlüğü’nde, Tapulama Teknisyeni olarak kariyerine devam etmiştir. 1982 – 1988 yıllarında, Kırklareli Kadastro Müdürlüğünde Kadastro Teknisyeni ve Fen Kontrol Memuru olarak BOTAŞ’ın Bulgaristan -Türkiye Doğal Gaz Boru hattının harita alımında çalışmış,  1989 yılında Şişli Kadastro Müdürlüğü’nde Kadastro Fen Memuru ve Fen Kontrol Memuru olarak 11 yıl çalışma hayatını sürdürmüştür. Kariyeriyle birlikte sürdürdüğü, Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Tapu ve Kadastro Meslek Yüksek Okulundan 1995 yılında mezun olmuştur. 
2000 -2001 yıllarında Tapu ve Kadastro Sultanahmet 2. Bölge Müdürlüğü’nde Bölge Müdür Yardımcılığı pozisyonunda yer almış, 2001 -2005 yılları arasında da Fethiye Kadastro Müdürlüğü’nde, Kadastro Müdürü olarak da 4 yıl çalışmış ve 2005 yılında kamudan emekli olmuştur.Emekli olduğu 2005 yılından bu yana anadolu'da bir çok köyün, fotogrametrik hâlihazır haritasının yapımında, kadastro çalışmalarında yer almış, bir çoğunda da şantiye şefliği yapmıştır. 2012 yılından bu yana özel bir mühendislik firmasında muhtelif imar uygulamaları, hâlihazır harita işlerinde kariyerini sürdürmektedir.
DEGA Emlak kursunda; Gayrimenkul Hukuku, Tapu Mevzuatı, Şehir Planlama ve İmar Uygulamaları, Proje Geliştirme, Kentsel Dönüşüm konularda eğitimler vermektedir.

 Yunus KURT / Finans Uzmanı


1960 Tekirdağ doğumlu, İlköğrenimini Tekirdağ’da, Orta ve Yüksek Öğrenimini İstanbul’da tamamlamıştır. İşletme fakültesi mezunu Kurt, dil eğitimi için 2 yıl yurt dışında bulunmuştur. 20 yıla yakın EMLAKBANK A.Ş ve ESBANK A.Ş’ de muhtelif birimlerde görev yapmış, sonrasında 8 yıl özel sektörde üst düzey yönetici pozisyonunda çalışmalarına devam etmiştir.
Bankalarda ve diğer firmalarda edindiği bilgi ve tecrübeleri doğrultusunda 2012 yılında Remax Gayrimenkul Danışmanlık firmasında aldığı temel kariyer eğitiminden sonra, Remax-Sur Gayrimenkul ve Danışmanlık firmasında kariyerine devam etmiştir. Bankalarda ve özel sektörde görev yaptığı sürelerde; Bankacılık Temel eğitimleri, Yönetici Geliştirme eğitimleri, Hukuk,  İletişim,  Ticari Krediler, İpotekli Krediler, Konut Kredileri, Bireysel Krediler, Pazarlama teknikleri, Eğitim becerileri gibi bir çok konuda kazanmış olduğu bilgi birikimini, Dega Emlak Kursu'nda sizlerle paylaşarak çalışmalarına devam etmektedir.
DEGA Emlak Kursunda; Gayrimenkul Değerlemesi ve Değerleme Esasları, Yatırım ve Proje Değerleme Esasları, Konut Finansman Sisteminin İşleyişi, Emlak Pazarlama ve Değerleme İşlemleri, Gayrimenkul Piyasası ve Analizi, Gayrimenkul Finansmanı konulu dersleri vermektedir.

 Ahmet ALP / Eğitmen
 


Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türkçe-Edebiyat bölümü mezunu olan eğitimcimiz, mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik yapmıştır. Daha sonra Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığında çeşitli birimlerde yöneticilik yapmıştır. Görev yaptığı süre içerisinde Hazine taşınmaz mallarının kira, ecrimisil, irtifak hakkı ve satış bedelleri konusunda İhale Komisyon Üyeliği, İstanbul’daki diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihale komisyonlarında üyelik ve İlçe Takdir Komisyonlarında kamulaştırma komisyon  üyesi olarak   görev yapmıştır. 2005 yılında özel sektöre geçen Sayın Alp,  Gayrimenkul Değerleme Şirketlerinde kurucu, yönetim kurulu üyesi, danışman ve eğitmen olarak hizmetlerde bulunmuştur. Halen Danışmanlık ve Eğitmen olarak gayrimenkul sektörüne hizmet vermeye devam etmektedir.  
 


 İbrahim İNANOĞLU S.M.M.M.  / Eğitmen


2003 yılında Kocaeli Üniversitesi bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde 2005 yılında tamamlamıştır.

Meslek hayatına 2005 yılında eski maliye baş  müfettişi YMM Sacit AKDEMİR in yanında başlamıştır. 2008 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir unvanını alarak Hedef Alliance Holding A.Ş. bünyesinde denetçi olarak çalışma hayatına devam etmiştir. Kendisinin  hile ve suiistimal denetimi, iç denetim, operasyonel denetim, mali tablo analizi, yorumlanması, yönetim muhasebesi  ve benzeri teknik konularda uygulamaya yönelik tecrübeleri bulunmaktadır. Akademik alanda özel eğitim kurumlarında SPK Sınavlarına yönelik Bağımsız Denetim, İlgili vergi Mevzuatları, İnşaat ve Gayrimenkul Muhasebesi , KPSS sınavlarına Yönelik Genel Muhasbe, Maliyet Muhasebesi, Mali Tablolar Analizi, Üniversite Öğrencilerine Yönelik , Muhasebe Denetimi, Finansal Yönetim Dersleri vermektedir. İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 2010-2013 Girişim ve Kariyer Pazarlama, Planlama komitesinde görev alan ve  ayrıca TOBB  İstanbul Genç Girişimcilik Kurul İcra Kurulu  Üyesi Olan İbrahim İNANOĞLU  çalışma hayatına Toprak Mali Müşavirlikte yönetim kurulu başkanı olarak, devam etmektedir.  
 


  Eyüp SAMAN / Gayrimenkul Değerleme Uzmanı


 
Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olan eğitimcimiz, 2005-2007 yılları arasında Sigorta Eksperliği alanında ihtisas yaptıktan sonra,  Artı Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.’de Gayrimenkul Değerleme Uzmanı ve Proje Yönetmeni olarak hizmet vermiştir. 2008 yılından beri uzman olduğu Gayrimenkul Değerleme, Gayrimenkul Finansmanı, En Verimli Kullanım Analizleri, Makina ve Techizat Değerlemesi konularında seminer ve eğitimler vermekte olup,  halen Rehber Gayrimenkul Değerleme Danışmanlık A.Ş.’de Genel Müdür olarak hizmet vermektedir.

 

 

 
 
     
  - Kurumumuzda SADECE Emlak Mevzuatı Kursları verilir. 
     
 
Mezunlarımızdan Murat YİĞİT ..
Eklenme Tarihi :
Mezunlarımızdan Sema AKTAŞ..
Eklenme Tarihi :
DEGA Emlak Kursu Mezunları ..
Eklenme Tarihi :